Medya

Turkcell BiP Messenger Nedir? Nasıl Kullanılır?

Turkcell BiP Messenger Nedir?

Turkcell tarafından geliştirilen görüntülü konuşma ve anında mesajlama uygulaması BiP Messenger farklı özellikleri ile son dönemlerin en çok ilgi çeken uygulamaları arasında yer alıyor.Whatsapp’ın ilk dönem tartışmalarında olduğu gibi BiP Messenger ücretli mi? ücretsiz mi? sorularının yanıtı olarak ücretsiz olduğunu söyleyelim.BiP Messenger adı ile piyasaya sunulan ve Turkcell tarafından desteklenerek milyonlarca kullanıcıya kısa süre içerisinde ulaşan uygulama BiP Messenger, oldukça basit bir kullanıma sahip.

BiP Messenger Nasıl Yüklenir?

Bip Messenger kullanmak isteyen kişilerin bu konuda öncelikle uygulamayı indirmesi gerekiyor. Uygulamayı indirmek için iOS ve Android uygulama mağazalarını kullanması gerekiyor. Hem Android hem de IOS için bu konuda aşağıda sizler için paylaştığımız linkleri kullanabilirsiniz.

Bip Messenger Android versiyonu için
Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.bip&hl=tr

Bip Messenger iOS versiyonu için
Link: https://itunes.apple.com/tr/app/bip-messenger-messaging-voice/id583274826?mt=8

Alternatif BiP Messenger İndirme Yöntemleri

Bip Messenger indirmek isteyen kişiler için alternatif bir yöntem de bulunmaktadır. Yapılan açıklamalara göre kişilerin BIP yazarak 2222’e göndermesi ile birlikte uygulama yüklenmeye başlayacaktır. Telefonunuz için uygun bir seçim yaptıktan sonra uygulama mağazası üzerinden çok kısa bir süre içerisinde uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell BiP Messenger Kurulum İşlemleri

Uygulama indirilerek kurulduktan sonra ise kişilerin Bip Messenger uygulamasını açması ve ardından telefon numarasını girmesi gerekir. Telefon numarası girildikten sonra ise kişilerin cep telefonuna bir mesaj gelecektir. Mesajda yer alan onay kodunun sisteme girilmesinin ardından ise Bip Messenger kullanmak mümkün olacaktır.
Kişiler kişi listesinde yer alan kişiler ile kolay bir şekilde görüşme yapabilmektedir. Görüşme yapmak isteyen iki tarafında da Bip Messenger uygulamasını kullanması gerekir. Bu bakımdan iki tarafın da sisteme Bip Messenger kurması ile birlikte kişiler kullanım açısından herhangi bir sorun yaşamaz. Örnek bir yazışma ekranı şöyledir;

Görüntülü konuşma gibi pek çok özelliğin bulunduğu Bip Messenger için en önemli özelliklerden ve farklardan birisi caps göndermektir. Kişiler kolay bir şekilde caps karşı tarafa gönderebilmektedir. Bu özellik ile ön plana çıkan Bip Messenger bu bakımdan daha fazla kişi tarafından tercih edilmiştir. Caps göndermek isteyen kişiler ise yazım alanındaki caps bölümüne tıklamalı ve buradaki seçeneklerden uygun olanını seçmelidir.

Aynı zamanda gizlilik de ön plana çıkmaktadır. Mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama uygulaması Bip Messenger için yapılan geliştirmeler ile birlikte gizli bir şekilde görüşmelerin yapılması da mümkün olmaktadır. Bu özelliğin kullanılması ile birlikte kişilerin konuşmalarını yaptıktan sonra içeriklere ulaşılması engellenmektedir. Gizli konuşmada measj okunduktan 3 saniye sonra silinmektedir. Örnek bir gizli mesajlaşma ekranı ise şöyledir;

Yorum Yap

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top