Pazarlama

Marka İmajı Yaratmak

dias

dias

Marka imajı yaratmak deyince, şatafatlı süslemeler gelebilir aklınıza ama durum tam olarak öyle değil. Ürün kişiliği ve kemliği, bir ürüne ait bir standarttır. Yani üründe oluşan izlenimdir diyebiliriz. Örneğin Pepsi, Coca Cola, Nescafe ve Siemens gibi markaları duyduğumuzda aklımıza ne geliyor? İşte aklımıza gelen düşünceler, marka imajını gösteren noktalardır. Marka imajı, ürüne göre geliştirilir ve sürdürülebilir. İmajlar ürünün yapısından değil, tüketicinin o ürün ile ilgili ne düşündüğü fikrinden yaratılır. Bu sayede hem markanın, hem de ürünün etkili bir şeklide dili olmuş olur. Bunlara pek çok örnek verebiliriz. Mesela Ford markası, aracı doğru bir şekilde üretmek için özel dikkat gerektiğine inanır ve bu şekilde bir çalışma sağlar. Chevrolet markası ise kendini Amerikalı vatandaşların isteklerine çözüm üretmeye adamıştır. Coca Cola bütün Amerika halkının seçimi olsa da, Pepsi yeni neslin bir tercihidir. Aradaki fark, ticari ve usül bakımından da değişkendir.

Reklam dünyasında bilinç, reklamcının reklam yaptığını bilmesi dışında, müşterinin de mevcut şeyin reklam olduğunu bilmesi ile oluşur. Yani biz en iyi malı üretiyoruz, gelin bizden alın demek yerine, ürettiğin en iyi malı halk tercih eder ise, işte burada reklamın en büyüğü gerçekleşmiş olur. Hepsi bir sistem içinde hareket eder iken, ortaya çıkan çeşitli formlar da bizlere daha iyiyi üretmek için ilham olur. Kaliteli bir çalışma yapmak, reklam dünyasındaki bilinç açısından emek isteyen bir iştir. Bu yüzden tercihlerinizi ve çalışmalarınızı bu minvalde değerlendirebilir, kendinizi de bu konuda geliştirmek için farklı araştırmalar yapabilirsiniz. Kaynakların zenginliği konusunda en önemli noktaları ve notları, sizlere sunmak için araştırmalarımıza ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Profesyonel bir çalışma biçimi için, sadece birkaç tıklama işlemi yeterli olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve sizin için üretilen birbirinden farklı bütün çalışmaları inceleyin.

Bu sayede reklam bilincine daha rahat ulaşmış olacaksınız ve kendinizi geliştirmeniz konusundaki özel anahtarlara da sahip olacaksınız. Bitmeyen bir merak ile ortaya çıkarılan bütün çalışmalar, pazar ortamını daha da güçlendirecek ve müşterilerinizin daha doğru tercihler yapmasını sağlayacaktır. Eğer siz doğru tercih iseniz, o zaman amacınıza ulaşan reklamı yapmış olacaksınız anlamına gelir bu durum. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

Yorum Yap

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top