Dijital

Letgo Nedir? LetGo’da Nasıl Ürün Listelenir?

Mobil üzerinden satış yapma imkanı sağlayan Letgo, özellikle reklam çalışmaları ile birlikte herkes tarafından tanınmış bir uygulamadır. Letgo üzerinden satış yapmak isteyen kişiler milyonlarca üyesi bulunan uygulama sayesinde kısa süre içerisinde satış işlemlerini yapabilmektedir. Üstelik piyasadaki pek çok ikinci el satış sitesine göre çok daha cazip seçeneklere ve kolaylığa sahip olan Letgo bu bakımdan ön plana çıkmayı başarmış ve böylece yüksek kullanıcı sayısına da ulaşmıştır.

Letgo için kişilerin ilk olarak uygulamayı indirmesi gerekmektedir. Uygulama indikten sonra ise kişiler isterse sıfırdan yeni bir hesap oluşturabilir isterse de Facebook gibi sitelerdeki hesaplar üzerinden yeni bir Letgo hesabına sahip olabilir. Giriş ekranında üyelik ile ilgili işlemler yapıldıktan sonra Letgo işlemlerine başlayabilirsiniz.

LetGo da Ürün Nasıl Listelenir?

Letgo kullanımı oldukça basit olduğu gibi uygulamada iki temel nokta vardır. Satmak ve almak. Yeni bir şeyler almak istiyorsanız ana sayfada yer alan filtre üzerinden istediğiniz ürüne göre arama yapabilir ya da site üzerinden satışa çıkarılan tüm ürünleri inceleyerek uygun bir ürün bulabilirsiniz. Ana sayfa için örnek bir görünüm ise şöyledir;

Letgo üzerinden pek çok farklı kategoride satış işlemi yapılabilmektedir. Bu bakımdan kişiler oldukça farklı ihtiyaçlarını Letgo üzerinden karşılama imkânı elde etmektedir. Ana sayfada tüm ürünler listelenmektedir. İstediğiniz şekilde filtreleme yapabilmeniz de mümkündür.

Letgo üzerinden ürünleri inceleyecek kişiler ürün ile ilgili yapılan açıklamaları okuyabilir ve fiyatını inceleyebilir. Aynı zamanda satıcı ile iletişime geçmek de oldukça basit. Kişiler favori listesi de oluşturduğu gibi özel bir alışveriş listesi de oluşturulabilir. Ürün satın alma sırasında kişiler takas teklifinde bulunabileceği gibi daha düşük bir fiyat da teklif edilebilir. Bu bakımdan satın alma noktasında da önemli farklar yaratılmış durumdadır. Kişiler özel ürün satış bölümünden kolyca işlemlerini yapabilir.

Ürün satmak isteyen kişiler ise bu konuda ana sayfada yer alan kamera butonunu kullanmalıdır. Bu buton üzerinden hemen satış işlemlerin başlanabilir. Satış işlemlerinde kişilerin ürünü tamamen kapsayacak şekilde kapsamı bir fotoğraf çekimidir. Çekim sonrasında ise ürün ile ilgili detaylar girilmelidir. Fiyat ve açıklamalar ile birlikte ürünün tamamen anlatılması gerekir. Örnek bir ürün ekleme ekranı ise şöyledir;

İşlemler yapıldıktan sonra kısa bir incelemenin ardından ürün satışa çıkacaktır. Kişiler teklif yapığında ya da ürününüzü satın aldığında direk bildirim ile durumdan haberdar olmanız mümkün olacaktır.

LetGo ile ilgili sormak istediklerinizi iletin yanıtlayalım!

Yorum Yap

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top