Pazarlama

Bilişim Dünyasında Ekonomik Devrim

Comp Ads

Comp Ads

İnsanoğlu masalara sığmakla uğraşmıyordu eskiden. Vücudumuzun yaratılış amacı tarım yapmak ve avcılık yapmak gibi görünüyor aslında. Avlanmak ve her zaman çalışmak için yaratılan bir vücudu, masalara ve belirli periyotlara sığdırıyoruz. Bu da bizlere görülmez yükümlülükler, stresler ve hastalıklar yaratıyor. Peki ama bunun bilişim dünyası ile ne alakası var derseniz, hemen açıklayalım. Bilişimin oluşması kişilerin ayakta çalışması ve koşturması ile ortaya çıktı. İlk icatların garajlarda yapılması, teknolojik çalışmaların garajlarda gelişmesi ve bunun çalışmalarının ve pazarlamalarının hep garajlarda yapılması, zamanla çalışan ve ayakta duran vücutları masa başlarına doldurmayı başardı. Tabi sonrasında bilmişim ile gelişen toplumlar ve topluluklar, kendi benliğini kurmaya ve ekonomi konusunda üst düzeye çıkmaya başladı. Kesintisiz bir gelişmeye doğru giden insanlar, ihtiyaçların sınırsız olması sebebiyle hep yeni merakla ve arayışlar üreterek bilişimi şu an bulunduğu noktaya getirdi. Fakat bundan sadece masa başında düşünen insanlar kazançlı çıktı (marka babaları).

 

Bilişim dünyası, reklamcılığın en büyük payının ayrıldığı alanlardan birisi. Ülkenin birinde bir telefon üretilirken, mobil cihazın geldiği nokta ile, o ülkenin ekonomik zenginliği dünyanın pek çok ülkesinden bile fazla olabiliyor. Anlık gelişimler değil tabi bunlar. Reklamcılık da böyle bir şey aslında. Fikir üretmek, hareket etmek ve bedenimizin hakkını vermek. Bunu hayal gücü ile yapan insanlar, ekonomik çalışmalarında daha başarılı oluyor. Bunu bedeni ile yapan insanlar, bir yerden sonra tıkanmaya başlıyor. Böyle bir dünyada ve yaşama alanında, sizce gelişim ve değişim ne demektir? Tabii ki de her şey. Amacımız reklamcılık ile ilgili çalışmaları ön plana çıkarmak iken, dijital dünyanın ve bilişimin her şeye birden el atması sizce ne tür bir gelişim? Bunların hemen hemen hepsi, birbirinden farklı teoriler kuruyor kafalarda. Biz de bu yüzden, sizler için çeşitli örnekler hazırlamak istiyoruz.

 

Sitemizi takip ederek, reklamcılık ve pazarlama konusu ile ilgili ürettiğimiz içerikleri inceleyebilir, bu konuda genel yorumlarınızı ve duygularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Her zaman gelişim isteyen bir sektör iken, daha çok yaratıcılık ile önem kazanan bir sektör haline gelen pazarlama, kendi kendini büyütmeye devam ediyor günden güne.

Yorum Yap

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top